O mně


Děkuji, že jste navštívili mé stránky. Jmenuji se Jiří Bezchleba a amatérsky se věnuji focení krajiny. Pocházím ze Středních Čech, ale hodně času trávím na Šumavě, kde je místy stále ještě krásná a divoká krajina. K přírodě mám vztah od mala, fascinuje mě, nalézám v ní klid, rovnováhu a čerpám z ní energii. Krajina je neuvěřitelně proměnlivá – stejné místo vypadá jinak při východu, západu slunce, před bouřkou, v různá roční období. Její focení je často zcela nevyzpytatelná věc a tak se stává, že si vysním konkrétní záběr a na místo se vracím opakovaně.

K focení na zrcadlovku jsem se vrátil zhruba okolo roku 2018, kdy jsem začínal prozkoumávat nastavení foťáku, postprodukci a další věci, které s tím souvisejí. Od prvotní motivace zaznamenávat cesty různě po světě i doma, se postupem času stalo focení krajiny mojí součástí a také malou posedlostí, kdy nebývá výjimečné, že vstávám ve dvě ráno, abych byl při svítání již na konkrétním místě nebo nejdu spát vůbec v případě, že jsou příznivé podmínky pro astrofotografii. Krajinářská fotografie mě doslova očarovala a je vzrušující zaznamenávat neopakovatelné okamžiky na fotoaparát. Postproces je pak pro mě další tvůrčí fáze ke zpracování snímků do konkrétní podoby a finální vize, kde vycházím primárně z žánru „fine art photography“.

Budu rád, pokud navštívíte mou galerii a podaří se na vás přenést část energie a atmosféry, kterou jsem při focení zažil. Divoká příroda je fascinující – my potřebujeme ji a ona potřebuje naši ochranu.


Kontakt

Nově také nabízím individuální kurzy nebo fotografické workshopy pro menší skupiny, kde se zaměřujeme nejen na klasickou fotku krajiny, ale také na focení noční oblohy. Máte zájem? Napište mi.

Na co fotím?

Těla: Nikon D750, Nikon D5100 modifikovaný pro astrofotografii
Objektivy: Tamron 15-30mm f2/8, Tamron 24-70mm f2/8, Tamron 70-200mm f2/8, Nikkor 300mm f/4, Nikkor 50mm f/1.8
Filtry: Hoya