Krajina pod hvězdami

Krajina pod hvězdami

Fotografovat noční oblohu mě nepřestává fascinovat. Když poprvé vyfotíte Mléčnou dráhu nebo vzdálenou mlhovinu, je to pocit nový, objevitelský a pokud jste se předtím nezajímali o to, co máme nad hlavami, dojde vám velice rychle ten obří rozměr naší galaxie a kosmu. Ponořte se se mnou do hlubin vesmíru.

Fotografovat noční oblohu mě nepřestává fascinovat. Když poprvé vyfotíte Mléčnou dráhu nebo vzdálenou mlhovinu, je to pocit nový, objevitelský a pokud jste se předtím nezajímali o to, co máme nad hlavami, dojde vám velice rychle ten obří rozměr naší galaxie a kosmu. Pokud si pak někde přečtete, že je vesmír nekonečný a obsahuje nekonečně mnoho galaxií, planet atd., začne vám v hlavě pulzovat mozek a bude chtít vyskočit z hlavy ven.

Astrofotografie je ovšem disciplína poměrně náročná na čas a zkušenosti s technikou focení a postprocesem. I tak patří mezi moje nejoblíbenější a od prvoplánových „cvaků“ na vysoké ISO do jednoho snímku, jsem v posledních letech přistoupil spíše k důkladnému plánování a snaze o focení originálních kompozic. Z pořízení některých snímků se tak staly spíše dlouhodobé projekty, kdy jsem na vznik některých fotek čekal déle jak rok.

Pokud byste se chtěli tomuto žánru věnovat, kontaktujte mě, rád pro vás připravím individuální nebo týmový kurz. K nočnímu focení jsou potřeba nejen znalosti, ale také teplé oblečení, vytrvalost a v neposlední řadě trochu odvahy, protože často musíte trávit noci sami venku ve tmě daleko od měst.